BEN!

Bugün kendine zaman ayırmaya hiç mi vaktin yok bu kadar insana zaman ayırırken sen bu denli önemsizmisin onun derdini dinlerken, şunun dedikodusunu yaparken, bununla alışveriş yaparken, kendini hiç düşündünmü ? sana ihitiyacı olduğu yalnızlıkta biraz kafa dinlemeye muhtaç olduğunu hiç mi düşünmedin..


Bu gün kendin için kalk bir nefes al, kulaklığını tak , o birinin hatılattığı müziği değil, onu aklına getiren melodiyi değil, beynini tatmin edecek bir müzik aç .. kimseyi hatırlatmayan sana özel kimseyle paylaşmadığın bir melodiyi kulaklarına sal.. Gözlerini dışarıya kapat beynine tecavüz edenleri çıkart aklından, kalbinde yürüyen filleri at bi kenara.. Sadece yürü işte boş bi yol, sessiz bir yeşillik, güzel bir kıyıda..Klasik söylemler oysaki yapamadığımız kendimize vakit ayıramadığımız en klasik söylemler dimi…Bağıra bağıra şarkı söyle mesela dans et sokağın ortasında yok et herkesi sadece kendin varmış gibi. Çünkü sadece sen varsın….


Bugünü kendine özel kıl. Çok zor değil bunu hakediyorsun. Bugün senin günün olsun telefonu kapat ve kendinle konuş, insanların korktuğu arkasına sığınamadığı o yalnızlığını keşfet.. Bugün kendin ol, kendin için mutlu ol..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.