El Alem Neder? Sahi Neder Yahu

Elalem neder ya ? Elalem yapamadığı şeyleri senin yaptığını, ulaşamadığı şeyleri senin ulaştığını görünce haddi olmadan seni eleştiren varlıklar..Kimseyi takmadan yaşamak varken, o neder bu neder derken hayatımızı eksiğe çekiyoruz..

Bu benim hayatım. Ben ne istersem o olur ve senin o büzemediğin ağzınla yaptığın dedikoduya ben götümle güler geçerim ayşe teyze  ve üzgünüm hasan amca ben sizin kavramınızla arsız utanmaz saygısız bir kızım neden mi çünkü istediğim gibi giyinip istediğim yere gidip istediğim saatte geliyorum istediğimle geziyorum ahehehehahshah çok komik dimi kendi hayatımı yaşarken o neder duygusuyla tedirginleşiyorum. Gel sen yaşa ozaman çok biliyorsan aysel teyze ordan laf yapmak çok kolay geliyor sana dimi faruk amca bugün bu adamla yarın o çocuklayım ne yapacaksın o agzınla bıdbıd konuşmaktan başka ??

O görmüş bu duymuş bu laf yapar derken hayatımızı sıkıya almak bizim hatamız oldu…Ben böyle istiyorum demek çok değildi bize haklısınız demek saygılı geldi çok pirim verdik kapının önünde oturan gözleri röntgen gibi olan komşularımıza çok kulak astık….HATA BİZİMDİ BENİM HAYATIM ‘sanane’ DEMEYİ ÇOK GÖRDÜK KENDİMİZE….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.