Hakkımızda

Kişisel bir sitenin Hakkımızda kısmına ne yazılır ki, Hayatımı anlatmak istesem korkmayın roman olur demicem. Anlatamam. Amacım birileri okusun diye değil boş kalmasın buralar diye yazıyorum sadece. Kendimi burada cümle kurmak zorundaymış gibi hissediyorum. Aslında hiç duygusal görünmeyen ama olabildiğine duygusal olan bir insanım. 

Hakkım da ilk defa insan cümlesi kullandım bu arada. Sanırım resmiyet geliyor cümlelerime pek de sevmem ya neyse konuyu dağıtmayalım. sıkılırsınız falan Ben Şiir, Hikaye, Roman yazmayı beceremeyen ancak yazıcam diye inatla ugrasan biriyim. her ne kadar yalnızlığıa boğulmuş bir ruhum olsa da kalabalığı seven bir o kadar da Sessizlik beyler diyen bir tipim. sizlerin de okuduğu gibi yazının ne başı belli nede sonu 🙂 Hayatımın hiç bir noktası belli olmadı zaten. Dinlemeyi seven konuşmayı kişiye göre sevebilen insanım. genel anlam da Sessiz odamda Ben sizliği yazarım ben Kıyı da köşede kalmış çöp konteynırın etrafındaki çöp parçaları gibidir hayatım. her seferinde toparlamaya çalışsam da Gündüzleri güneş olduğu kadar gecenin de yağmur ve rüzgarlı geçtigini unutabiliyorum. sonra bir uyanmışım ki yine dağınık ve düzensiz bir haldeyim. Aşk değince sitede yer aldığı gibi sevgili ayakları değil önce Annem gelir. Neden yazılmamış neden tek bir satırda yok diyecek olursanız diye cevap vereyim. 

Cok kez cesaret ettim yazayım diye ancak ona olan o üç harfli şeyin hiç bir zaman tarifi olmadı. Ben Aşkımı yazacak adam değilim de Elimden geldiğince bir şeyler karalıyorum işte Elimden de gelmiyor. Kalbimin duyduğu heyecan yada Hüzün işte. Gecenin başlangıcı her zaman iyidir hayatım da ben beni toplamış Huzur dolu olurum. Doğan güneş umut getirir derler Yalancı amk hepsi Doğan güneş bir önceki batan güneşi hatırlatır. Ve unutamadığın o günde kalır tüm Aklın, Ruhun Bedenin. Kendi kendine sorarsın uyanmasam mı diye sorunun cevabı bellidir Elinde mi ki. Neyse konumuza dönelim dağıttık gene… Alışmalı insan, alıştırmalı kendini. Bazı şeylerden hiç bir suretle Gidemezsiniz. Yalnızlık gibi. 

Tilkinin dönüp dolaşıcağı yer kürkçü dükkanıdır misali. insanın dönüp dolaşacağı tek yer kendisidir. Kendinizi görmek için aynaya bakmaya gerek yok. Kendini bilmek yeterli olucakdır. Herkeze göre farklı bir dili olan Aşkın aslında tek bir ortak noktası vardır. Aşk bitmeyi bekler. Siz karşınızdaki insana ne olursanız olun Onunla ilk tanıştığınız gün ki insan olamazsınız. Sizde alışkanlıklar, tutkular, bağımlılıklar yaratır. Kimse değil Siz bitirirsiniz başladığınız işi. Size göre değilse vazgeçmek, size göre değilse unutmak hiç bir zaman kendinizden ödün vererek Yaşamayın aşkınızı, Mutlu olabilmek için bir şeyler yapmayın. Karşınızdaki kişiye bakınca değil ondan birşeyler duyunca aptallaşıyorsanız Aşk değildir bu. Hayatınızda olan farklılık bir getirisidir. Aptal olmalı tabiki insan ama birşeyler duymasına görmesine gerek duymaksızın olmalı. O yanınızda yokken bile sanki el ele yürüyormuşsunuz gibi sanki Sohbet ediyormuşsunuz gibi…. Tarifi yokki lan. olsaydı her gece yapar yapar içerdim. yerdim. Bıkarcasına yaşardım ben o Aşkı Siz siz olun Siz olun 🙂